IV Nadmorski Zlot Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych

IV Nadmorski Zlot Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych

Nadmorski Zlot Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych to jedyna taka impreza na polskim wybrzeżu, promująca kulturę techniczną oraz historię techniki rolniczej.

Na przykładzie konkretnych ciągników można zobaczyć jak bardzo ewoluowała myśl techniczna na przestrzeni ostatnich 80.-90. lat i jak bardzo wpłynęła na zmianę pracy w rolnictwie. Dzisiaj te wszystkie maszyny odpoczywają po latach ciężkiej pracy, a dzięki pasjonatom przeżywają drugą młodość, ciesząc się świetną kondycją.

Z roku na rok ilość maszyn prezentowanych na Zlocie systematycznie się zwiększa – podczas tegorocznej edycji będziemy mieli okazję podziwiać ich aż 80. Większość przyjeżdża do naszej gminy na lawetach, jednak kilku śmiałków zdecydowało się na tradycyjny przejazd. Rekordzista dotrze do nas z Czech na ponad 60-letnim Zatorze 25! Do długodystansowców dołączy ekipa ze Szwecji, która część trasy pokona promem.

Uczestnicy będą mieli szansę pochwalić się swoimi maszynami w konkursach, w których wyłonione zostaną najcieplejsze, najgłośniejsze i najcichsze ciągniki. Największą atrakcją Zlotu będzie jednak tradycyjny już przejazd na plaży – jedyny taki w Europie, w czasie którego zarówno pasjonaci, jak i laicy będą podziwiać możliwości zabytkowych Ursusów, Zatorów i innych maszyn, które przeszły już do historii. Ważnym elementem Zlotu będzie też przejazd na trasie Łazy – Mielno – Łazy z kilkugodzinnym postojem na mieleńskim deptaku.

http://zlot.lazynadmorzem.pl/